صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/3/23 چهارشنبه در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی صورت گرفت «نشست قصه گویی» از کتاب «خدا دوست من است» در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ معصومه رشیدی، مسئول کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی شهر ایلام از برگزاری «نشست قصه گویی» از کتاب «خدا دوست من است» در این کتابخانه خبر داد.
رشیدی گفت: در این برنامه که با تلاش خانم طاهره سهراب‌نژاد کتابدار کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازیبرگزار گردید، کتاب «خدا دوست من است»نوشته لیزااو.انگلهارت و ترجمه برزو سریزدی قصه گویی شد.
در این کتاب می خوانیم که:ما چطور می‌توانیم به کودکان کمک کنیم به خدا نزدیک شوند؟ و او را مثل دوستی با محبت، خردمند، دانا و یاری‌رسان ببینند؟کودکان چهار تا شش‌ساله، به شدت آمادگی دارند که از خدا تصویری خیرخواه و مهربان در ذهن بپرورانند یا او را خدایی ببینند که در پی تنبیه آنها و انتقامجویی است. تلاش کنید این ذهن‌های کوچک و تأثیرپذیر را با خدایی آشنا کنید که دوستی آرام و مهربان است. بچه‌های کوچک خیلی سریع با خدایی ارتباط برقرار می‌‌کنند که گرمای محبتش از آغوش مادرشان گرم‌تر است و بهتر از یک پرندة مادر که از جوجه‌هایش مراقبت می‌کند، مراقب آنهاست. اینکه بدانند خدا همیشه و همه‌جا در کنار آنهاست، می‌تواند ترس از تنها ماندن را که در این سن اکثر کودکان در دلشان دارند کمتر کند.
کودکان هفت تا نه‌ساله، زندگی را واقع‌بینانه‌تر تجربه می‌کنند و می‌خواهند شناخت بهتری از خدا پیدا کنند. شما می‌توانید به ایشان یادآوری کنید که ما خدا را از طریق آفرینش فوق‌العاده‌ای که انجام داده و می‌دهد، می‌شناسیم. از اتم‌ها گرفته تا کهکشان‌ها، از تارهای ظریف عنکبوت تا دره‌ها و رودها «رد پای خدا» همه‌جا هست. اما خدا، نه فقط خالق هستی، که دوست و رفیق ماست. از آنجا که کودکان در این سن بیشتر از قبل اجتماعی می‌شوند، بهتر می‌توانند معنای دوستی خدا را درک کنند.
با فرزندانتان از زمان‌هایی بگویید که خودتان حضور خدا را به عنوان یک دوست، حس کرده‌اید. بگذارید آن‌ها ببینند شما دقایقی را در حال دعا کردن با این دوست ویژه سپری می‌کنید. به آنها بگویید چرا و چطور دعا می‌کنید. به آنها یاد بدهید چگونه صمیمانه و آزادانه با خدا «گفت‌وگو» کنند، زیرا او، همواره شنونده‌ای مهربان و دقیق است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 291
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما