منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/3/23 چهارشنبه در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی صورت گرفت «نشست کتاب‌خوان» ویژه اعضاء کودک در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ «نشست کتاب‌خوان» ویژه اعضاء کودک با هدف معرفی کتابهای مفید و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی برگزار گردید.
گفتنی است سلسله «نشست های کتاب‌خوان» کودک و نوجوان با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و نوجوانان و ترغیب آنان به کتابخوانی، کتاب و کتابخانه برگزار می‌شود.
در این نشست پنج نفر از اعضاء به معرفی کتاب پرداختند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم:
«درختی که از تاریکی می ترسید» نوشته لاله جعفری/ ارائه توسط: سومامحمدیاری
یک درخت بود که از تاریکی می ترسید. او توی کوچه، کنار یک تیر چراغ برق بود. شب که می شد، چراغ روی تیر کوچه را روشن می کرد. آن وقت، درخت خیالش راحت می شد. تا صبح برای چراغ قصه می گفت تا خوابش نبرد و خاموش نشود. یک شب، درخت خوابش برد و قصه نگفت. نصف شب از خواب پرید. دید کوچه تاریک است، چراغ هم خاموش است. ترسید و فریاد زد تا چراغ را بیدار کند.
«رفتم بالا انار بود» سروده ناصر کشاورز/ ارائه توسط: دیانا رجب ‌نیا
کتاب «رفتم بالا انار بود» توسط شاعر توانا کودک، ناصر کشاورز سروده شده و دارای 10 قطعه شعر جذاب و خوش‌آهنگ با عناوین انار بود، بابا بود، باد بود، ابر بود، تاب بود، چراغ بود، حباب بود، خرما بود، خورشید بود و برف بود است که در کنار نقاشی‌های کودکان و خوش ‌آب و رنگ «آزاده معنوی» این اثر را تبدیل به کتابی دوست‌داشتنی برای کودکان کرده است.
«خوش‌مزه ترین کلوچه» نوشته اریک کارل/ ارائه دهنده: نرگس سیفی
داستان مادری است که برای پختن کلوچه احتیاج به آرد و شیر و تخم مرغ دارد و از پسرک خود می خواهد تا آنها را فراهم کند. خواننده پسرک را از کشتزار تا آسیاب دنبال می کند و آرد تهیه شده را برای مادر او می برد … .
ترجمه آزاد و زیبای کتاب به همراه تصاویر قشنگ و متناسب با داستان بر شیرینی کلوچه هاافزوده است
«نوبتی بازی کنیم» نوشته چری جی.مینرز/ ارائه دهنده: پانیذ فرجی
کتاب های این مجموعه علاوه برتصاویر و متن های ساده،هریک چند بازی و فعالیت گروهی را نیز معرفی می کنند که والدین و مربیان می توانند با اجرای آن ها، کودکان را به شیوه های گوناگون گفت و گو، بازی و نمایش با مهارت های اجتماعی آشنا کنند.همچنین متناسب با موضوع هریک از این کتاب ها،سوال هایی نیز مطرح شده است که به وسیله آن ها می توان توجه کودک(یا گروهی از کودکان) را به موضوع مورد نظر جلب کرد.
«خدا دوست من است» نوشته لیزا اوانگلهارت/ ارائه دهنده: زهرا کوه زاده
کتاب مصور حاضر، جلد هفتم از مجموعه «مهارت‌های زندگی» و مشتمل بر داستان‌هایی کوتاه است که با زبانی ساده و روان برای گروه‌های سنی (ب) و (ج) نگاشته شده‌اند. دوستان خوب می‌خواهند وقتشان را با هم بگذرانند. آن‌ها با هم در ارتباط می‌مانند و به یکدیگر کمک می‌کنند. این کتاب کودکان را با بهترین دوستشان یعنی خداوند آشنا می‌کند. به کمک تصویرسازی‌های جالب و دوست‌داشتنی، این کتاب به ذهن‌های کوچک آن‌ها کمک می‌کند تا خدا را در هر زمان و مکانی، به‌عنوان دوست خودشان بیابند و بشناسند
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 213
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما