صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/3/23 چهارشنبه همزمان با شهادت حضرت علی(ع)؛ برپایی سفره ختم «سوره یاسین» در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ سفره ختم صلوات و ختم «سوره یاسین» در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ طاهره رستمی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول، از برپایی سفره ختم صلوات و ختم سوره یاسین همزمان با شهادت حضرت علی(ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در محل کتابخانه خبر داد.
رستمی گفت: این سفره معنوی با مشارکت زنان و نوجوانان دختر عضو کتابخانه در تاریخ چهارشنبه 16 خرداد 97 همزمان با شهادت حضرت علی(ع) در محل کتابخانه برپا شد. هدف از برپایی این مراسم معنوی بزرگداشت ایام ماه مبارک رمضان، ترویج فرهنگ کتاب خوانی در راستای علاقمندی زنان و نسل جوان و نوجوان به مطالعه و اندیشیدن درباره شخصیت بی نظیر امام علی(ع) و امام خمینی(ره) بود.
وی گفت: درباره فضیلت صلوات، خداوند در آیه56 سوره احزاب به مسلمانان دستور می دهد که بر پیامبر صلوات بفرستند. در ضمن روایات بسیاری درباره ثواب و فضیلت صلوات وجود دارد.
مسئول کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند افزود: فضیلت و ثواب خواندن سوره یاسین که به قلب قرآن مشهور است نیز به اندازه ایست که خواندن آن برابر با ختم 10قرآن می باشد. این مراسم برای اولین بار در کتابخانه برگزار می شود و با توجه به اینکه زنان و دختران جوان و نوجوان تشنه آموختن درباره مسائل دینی هستند لزوم برگزاری چنین مراسم معنوی احساس می شد.
در پایان این مراسم منابع جشنواره رضوی به شرکت کنندگان معرفی و درباره نحوه شرکت و جوایز آن توضیحاتی ارائه گردید.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 198
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما