صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/3/23 چهارشنبه به مناسبت شهادت حضرت علی(ع)؛ برگزاری «نشست جمع خوانی» در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) کتاب «امام علی(ع) صدای عدالت انسانی» با حضور اعضاء فعال نوجوان در کتابخانه عمومی امام حسین(ع) سراب ایوان جمع خوانی گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ الهه محمدی زلانی، مسئول کتابخانه عمومی امام حسین(ع)سراب ایوان از برگزاری «نشست جمع­خوانی» از کتاب «امام علی(ع) صدای عدالت انسانی» به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) ویژه اعضاء نوجوان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی در این کتابخانه خبر داد.
محمدی در معرفی این کتاب گفت: کتاب امام علی(ع) صدای عدالت انسانی نوشته جورج جرداق و ترجمه و توضیحات هادی خسروشاهی از انتشارات نشر سماط است. این کتاب در 5جلد نگاشته شده و ابتدای کتاب با مقدمه میخائیل نعیمه در 1956در بیروت چاپ شد. میخائیل نعیمه ضمن تأکید بر اینکه علی تنها دارای قهرمانی‌هایی در میدان جنگ نبوده‌است، وی را دارای بینش پاک، طهارت وجدان و بیان سحرانگیز و ژرفای انسانیت و حرارات ایمان و مقام والای آنچه مردم را بدان می‌خوانده می‌داند و سپس به نکات بر جسته کتاب از جمله: قدرت بیان نافذ و عاطفی و درخشان و دلنشین که تنه به ساحت شعر می‌ساید؛ موزون بودن کتاب از نظر توزیع حجم متعادل برای مباحث مختلف؛ کوشش شجاعانه و موفقیت در بازگویی اندیشه‌های سیاسی، دینی و اجتماعی و اقتصادی در صحن زندگی امروز بصورتی بدیع؛ می‌پردازد.
این کتاب پس از انتشار با استقبال بالا و دور از انتظاری مواجه گردید و ناشر(دارالفکر العربی) در مقدمه‌ای بر چاپ پنجم نوشت که کتاب غوغایی بزرگ بپا کرده زیرا میلیونها خواننده از آن استقبال کرده‌اند و در مدت کوتاهی به فارسی، هندی و انگلیسی ترجمه شده‌است.
ناشر دیگری(دارلوائع) که آنرا منتشر کرده‌است در مقدمه‌ای بر یکی از نسخه‌ها آورده‌است که تا آنزمان هیچ کتاب عربی با این میزان از استقبال مواجه نشده بود.
مسئول کتابخانه عمومی امام حسین(ع) گفت: این نشست جمع خوانی با هدف آشنایی نوجوانان با نحوه زندگی حضرت علی(ع) و ایجاد انگیزه و اشتیاق به مطالعه در بین کودکان و نوجوانان برگزار گردید.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 173
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما