صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/24 دوشنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران در سال جاری با حضور اعضاء در محل دفتر فرماندار برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران در سال جاری رأس ساعت 9صبح روز شنبه مورخ 22/2/97 با حضور کلیه اعضاء به ریاست مهندس موسوی، فرماندار شهرستان دهلران درمحل دفتر فرماندار برگزار گردید.
در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید ابتدا، قدرت چراغی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دهلران ضمن سلام و خیرمقدم خدمت اعضای محترم به بررسی مصوبات جلسه قبل و نیز قرائت دستورکارجلسه جدید پرداختند و به ارائه گزارش جامعی از فعالیتها و عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان پرداختند و از فرماندار و اعضای انجمن تقاضا نمودند جهت ارتقای کیفیت این فضاهای فرهنگی عنایت وی‍ژه ای داشته باشند.
سپس جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به بیان اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه امروزی پرداخت و افزود: یکی از شاخص های رشد و توسعه جوامع میزان سرانه مطالعه و کتابخوانی است از این رو کتابخانه ها معیاری برای سنجش پیشرفت جامعه و سطح آگاهی افراد آن می باشند، از این رو کتابخانه های شهرستان دهلران نیازمند توجه ویژه و جدی مسئولین در بحث توسعه و احداث هستند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: این جشنواره با هدف ترویج سیره و فرهنگ رضوی، آشنایی بیشتر کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها با سبک و شیوه زندگی رضوی برگزار می شود.
 وی افزود: این جشنواره در راستای اهداف اساسی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزار می‌شود و در کتابخانه های عمومی تبلیغات و اطلاع رسانی لازم صورت گرفته است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه تخصیص اعتبارات لازم برای کتابخانه های عمومی شهرستان از محل تملک و دارائی در سال 97 شهرستان جهت بهبود زیرساختهای عمرانی کتابخانه های شهرستان را خواستار شد.
در ادامه موسوی فرماندار شهرستان دهلران با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی در زندگی مردم جامعه افزود: وضعیت مطالعه و مسائل فرهنگی نیازمند توجه جدی مسئولین است و باید در این زمینه تمامی دستگاههای فرهنگی با هم تعامل و همبستگی داشته باشند.
وی افزود:در سال جاری با توجه به اولویت ها و نیازمندی ها، توجه ویژه ای در بحث تخصیص اعتبارات به حوزه کتابخانه ها خواهد شد.
وی در ادامه گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از اصلی ترین پایگاه های ارتقاء فرهنگ و آگاهی های عمومی بوده و بهترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان می باشد.
وی اضافه کرد: حضور قشر جوان در کتابخانه های عمومی علاوه بر ایجاد انگیزه مطالعه باعث می شود تا افراد با کتب و عناوین مختلف آشنا شده و از سایر خدمات کتابخانه ای نیز بهره مند شوند.
وی در پایان ضمن قدردانی از تلاشهای مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ایجاد بسترهای مناسب ترویج فرهنگ مطالعه خاطر نشان کرد: این تلاشها و جدیت موجب وفاق و همدلی مسئولین در توسعه زیرساختهای حوزه مطالعه و ترویج خواندن در استان شده و بسیاری از مشکلات در این بخش با پیگیری مستقیم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به نتیجه لازم رسیده است.
در پایان سایر اعضا و حاضرین در جلسه به بیان دیدگاهها و راهکارهای خود در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان پرداختند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 136
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما