صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/23 يكشنبه همزمان با هفته معلم؛ برگزاری «نشست کتاب خوان» توسط کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ هشتمین «نشست کتاب‌خوان» کتابخانه ای با حضور معلمین دبستان شهیداشرفی اصفهانی در کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ هشتمین «نشست کتاب‌خوان» کتابخانه ای اردیبهشت97 با حضور معلمین دبستان شهید اشرفی اصفهانی روستای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول برگزار شد.
این نشست با معرفی 4کتاب که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم به کار خود خاتمه داد.
«انسان شناسی قرآن» نوشته مرتضی مطهری/ ارائه توسط: طاهره رستمی
این کتاب مجموعه سخنرانی های گردآوری شده شهید مرتضی مطهری درباره ی انسان شناسی از نگاه قرآن است. استاد مطهری در این کتاب تلاش کرده است تا تصویری روشن از انسان را در جهان بینی اسلامی ارائه دهد.انسان در قرآن، هم مورد مدح و ستایش واقع شده است و هم مذمت و نکوهش. شهید مطهری در این کتاب با زبانی ساده به تعدادی از مهمترین و بنیادی ترین سوالات درباره ی انسان، مبتنی بر آیات قرآن و روایات و مباحث عقلی پاسخ گفته است. سوالاتی مانند: رابطه ی قضا و قدر با اختیار، هدف از خلقت، آیا از منظر قرآن نیکی و بدی در این دنیا هم عکس العمل دارد؟، چرا خداوند زمانی که از بهشت سخن گفته بیشتر از نعمت های مادی آن صحبت کرده و از نعمات معنوی آن سخنی به میان نیامده است؟ معنای اینکه خداوند در قران فرموده ای انسان خودت را فراموش نکن یعنی چه؟ و سوالات دیگر.
استاد مطهری در خلال مباحث عمیق و دقیق خود در موضوعات مختلف، بعد از ذکر نظرات دیگر اندیشمندان مانند برتراند راسل، گاندی، مارکس، فروید، علی الوردی، لنین، نیچه و .. به تحلیل عقلی و منطقی آنها پرداخته است.
این کتاب که جزء کتاب های معرفی شده طرح کتاب خوان اردیبهشت ماه می باشد توسط انتشارات «صدرا» منتشر شده است. 
نامه ها و فرمایشات امام عصر در عصر غیبت صغری نوشته محمدتقی اکبرنژاد
ارائه توسط: سیف الله جعفری
«نامه ها و فرمایشات امام عصر در عصر غیبت صغری» مجموعه ای است از توقیعات و نامه های حضرت مهدی (عج) به شیعیان و نایبان ایشان که از متون کهن و مجامع روایی شناسایی و در 9 بخش ترجمه و تدوین شده است. این نامه ها حاوی مهمترین ایده های شیعی در تبیین مشروعیت و شرایط امامت، نیابت، معجزات و کرامات حضرت مهدی(عج) و حوادث عصر غیبت صغری می باشد. در این نامه ها هم افراد دروغین رسوا شده اند و هم برای علمای راستین شیعه دعا شده و توصیه ها و رهنمودهایی به جامعه شیعه و علمای شیعه بیان گردیده است. در برخی نامه ها به شبهات و اشکالات فقهی، کلامی و عقیدتی پاسخ داده شده و در بخش های پایانی به کرامات، معجزات، دیدارها و ملاقات های صورت گرفته با امام عصر اختصاص داده شده است.
این کتاب توسط انتشارات «مسجدمقدس جمکران» منتشر شده است.
فرنگیس نوشته مهناز فتاحی/ ارائه توسط: سمیه امیری
کتاب «فرنگیس» که جز کتاب های طرح کتاب خوانی اردیبهشت ماه می باشد،  مشتمل بر خاطرات «فرنگیس حیدر پور» توسط انتشارات «سوره مهر» منتشر شده است.
فرنگیس، داستان شیرزنی است که دست خالی به جنگ دشمن می رود. پس از حمله عراق به روستای «آوزین» در استان کرمانشاه شهرستان گیلانغرب مردم به دره های اطراف فرار می کنند. فرنگیس که آن زمان 18سال داشت در پی برخورد با دو سرباز عراقی بدون داشتن سلاح گرم، با تبر پدرش با سربازان درگیر شده، یکی را کشته و دیگری را اسیر می کند...
«زایو» نوشته مصطفی رضایی کلورزی/ ارائه توسط: کبری احمدی
این رمان در سال 1420 شمسی می گذرد. رمانی آینده نگرانه که از تشکیل «جمهوری اسلامی فلسطین» ، «فروپاشی اسرائیل» و قیام مردم آمریکا علیه رژیم سرمایه داری حاکم بر این کشور سخن می گوید.
«زایو» چهره ی ایران در آینده ی دور را روایت می کند. داستانی که قهرمان اصلی آن یک دانشمند ایرانی است به نام دکتر علی پارسا...در این داستان خیلی ها اعتقاد دارند ساخت و انتشار یک ویروس مرگبار به نام «زایو» عمدی صورت گرفته و یک توطئه پشت قضیه است. در سال 2041 بیشتر کشورهای دنیا خطر را حس کرده و با تشکیل گروههای بین المللی، برای مبارزه با زایو در تلاشند. وزرات نیرو ایران از دکتر علی پارسا دعوت می کند تا در یک مأموریت ویژه برای کشف نمونه و خنثی سازی ویروس اقدام کند...
«زایو» که از کتابهای پیشنهاد شده در طرح کتاب خوان اردیبهشت ماه می باشد توسط انتشارات «کابستان معرفت» به چاپ رسیده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 132
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما