صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/22 شنبه با معرفی 6کتاب؛ برگزاری «نشست کتاب‌خوان» در کتابخانه عمومی شهید دکتر چمران کتابخانه عمومی شهیددکترچمران آسمان آباد میزبان اولین «نشست کتاب‌خوان» شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام؛ اولین «نشست کتاب‌خوان» با حضور تعدادی از اعضاء کودک درمحل کتابخانه عمومی شهیددکترچمران آسمان آباد برگزار گردید.
این نشست با معرفی 6 کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود خاتمه داد.
«خاطرات یک الاغ» نوشته سوفی سگور/ ارائه توسط: میعاد سلطانیان
کتاب خاطرات یک الاغ ،رمانی از سوفی سگور با ترجمه سهیلا صفوی است که انتشارات سوره مهر آن را به چاپ رسانیده است رسید. این کتاب با استفاده از تخیل نویسنده٬ گرفتاری ها و رنج‌های یک الاغ را بازگو می‌کند. کتاب «خاطرات یک الاغ» که در 27 فصل نوشته شده٬یک اثر  تخیل آمیز است که از این حیث به نظر می‌رسد قابلیت‌های زیادی برای فیلم نامه‌های انیمیشنی دارد. «بازار روز»٬ «مخفیگاه»٬ «آتش سوزی»٬ «مسابقه الاغ‌ها»«سرداب‌ها»و «دزدها»از جمله فصل های تشکیل دهنده کتاب هستند.این کتاب به زیان ساده و جذاب نوشته شده و برای سنین کودک و نوجوان مناسب و جذاب می باشد .
«گربه ای که می خواست خانگی شود» نوشته جین ثایر/ ارائه توسط: مهدی سلطانیان
این کتاب داستانی مصورنوشته جین ثایر می باشد که توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده است. مخاطبان آن گروه های سنی زیر دبستان و سالهای اول دبستان هستند. کتاب گربه ای که می خواست خانگی شود  نخستین بار در سال 1376  باروانه بازار کتاب شد. کتاب فوق  داستان یک گربه ولگرد به نام ببری است، که با دیدن وضعیت مرفه و زندگی آسوده یک گربه خانگی، آرزو می کند که او هم گربه خانگی می بود و ......
خواندن داستان این کتاب برای سنین کودکی بخصوص مقطع اول دبستان بسیار جذاب و شیرین است . 
«سفر با ماشین زمان» نوشته هیزل ریچاردسون/ ارائه توسط: جمیل سلطانیان
این کتاب توسط ریچاردسون هیزل نوشته شده و انتشارات کلام آن را در 96 صفحه به چاپ رسانیده است. نگارنده در کتاب حاضر از مجموعه کتاب‌های "علمی ولی شیرین‌تر از داستان‌"، مخاطبان را به گشت و گذار در علم زمان و فضا می‌برد. کتاب اطلاعاتی از این دست را دربرمی‌گیرد. چیستی زمان و چگونگی اندازه‌گیری آن؛ تلاش‌های مردم در گذشته برای اطلاع از آینده؛ ارتباط بین زمان و فضا؛ چگونگی شکل‌گیری سیاه‌چاله‌ها؛ و چگونگی ساخت ماشین زمان از جمله مطالب اصلی کتاب هستند.
خواندن کتاب مذکور برای سنین کودک و نوجوان بسیار مفید می باشد و آنها با موضوعات علمی آشنا میسازد و ذهن آنها را نسبت به مسایل پیچیده زمان و فضا بازتر می کند.
«نمایش مرگ» نوشته لندمن تانیا/ ارائه توسط: امیر رضا رضایی
نمایش مرگ (خانم مارپل کوچک و تبهکاران ناشناس)عنوان کتابی است از تانیا لندمن با ترجمه‌ی تهمینه مظفری که در 108 صفحه و توسط انتشارات پنجره در سال 1395 به چاپ رسیده است.
این کتاب شامل بیش از 14 داستان زیبا و خواندنی برای سنین کودک و نوجوان می باشد که خواننده را مجذوب می کند به خواندن همه داستان ها .
از جمله داستان های شیرین این کتاب : حقیقت اول ،شیرینی کشنده ، تبر مرد آهنی ،کفش های یاقوتی و استراحت برای چای ... می باشد .
«پسر میلیارددر» نوشته دیوید والیامز/ ارائه توسط: آرش ناصری
دیوید والیامز نویسنده، کمدین،و فعال حقوق بشری است که در سال 1971 در مرتون لندن به دنیا آمد. او همچنین نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان است و یکی از اثرهای خوب و خواندنی او کتاب پسر میلیارددر است که در 207 صفحه و توسط انتشارات گیسا به چاپ رسیده است .
کتاب پسر میلیاردر نظر مثبت منتقدان روزنامه هایی مثل گاردین و اکسپرس را به دست آورده  است .این کتاب افتخاراتی نیز در ایران کسب کرده است ومناسب از دید کمیته ی کتاب کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان با درجه ی عالی می باشد.
کتاب فوق برای کودکان بسیار لذت بخش و خواندنی می باشد و توصیه می شود جهت اوقات فراغت کودکان حتما معرفی و خوانده شود .
«شازده گلابی» نوشته عذرا جوزدانی/ ارائه توسط: امیر حسین سلطانیان
این کتاب توسط عذرا جوزدانی نوشته شده و انتشارات صدا و سیما آن را به چاپ رسانیده است. کتاب شازده گلابی شامل چهار داستان کوتاه که همه آنها با موضوع دوران کودکی و مسائل خانه و مدرسه نوشته شده‌اند. شازده گلابی عنوان یکی از داستان‌های این مجموعه، نامی است که معلم برای یکی از شاگردان خطاب می‌کند .او کله‌ای شبیه گلابی دارد و گاه مورد تمسخر بچه‌ها قرار می‌گیرد،اما خلاف تصور شازده، معلم او را بسیار نکته‌دان و باهوش به شمار می‌آورد ،این امر با یادداشتی که معلم برای عذرخواهی به درون حیاط خانه شازده گلابی فرستاده، عیان می‌شود و ....
کتاب فوق بسیاز زیبا و با نثری ساده و روان نوشته شده و خواندن آن برای بچه ها لذت بخش و مفید می باشد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 107
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما