صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/22 شنبه برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان مهران اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان مهران در سال جاری با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ علی اصغر آذرپیرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهر مهران با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و سایر اعضاء انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری خبر داد.
در این جلسه زرگوشی، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ضمن عرض خیرمقدم به مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضاء، با اشاره به اهمیت کتاب در جامعه، خواستار پایش منابع کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهران و میزان جوابگو بودن این منابع برای عموم شهروندان شد و گفت: همه ما در برابر مطالبات مردم چه ریز و چه درشت مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.
زرگوشی گفت: فرهنگ زیربنای همه امور است و کتابخوانی هم جزئی از این فرهنگ است و همه باید تلاش کنیم فرهنگ کتابخوانی را در جامعه تقویت کنیم.
ایشان در ادامه افزودند: باید مراکز فرهنگی و به طور ویژه کتابخانه‌ها را در شهر مرزی مهران با توجه به اینکه از پایتخت دوراست، بیش از پیش تجهیز کنیم و از این جهت لازم است که دولت نگاه ویژه‌ای به این مسائل داشته باشد.
در ادامه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام ضمن تقدیر و تشکر از اعضای انجمن بابت تلاشهای مؤثر آنها در سال1396 به ارائه نیازمندی‌های شهرستان مهران در بحث اعتبارات مورد نیاز برای توسعه و تجهیز کتابخانه های عمومی پرداختند و بیان کردند: بخش مرکزی شهرستان مهران شامل چالاب، شهرک اسلامیه، بانرحمان و چنگوله با توجه به اینکه تمام شاخصه‌های احداث کتابخانه عمومی را دارند، امید است که مسئولان شهرستان در بودجه 1397 این نیازمندی را در نظر بگیرند. ایشان در بحث منابع کتابخانه های عمومی استان ایلام اشاره کردند که در سال 1396 برای نخستین بار در استان مرکز مبادلات کتب اهدائی ایجاد گردید و هم اکنون بیش از 40 هزار جلد کتاب در این مرکز وجود دارد. علاقمندان می‌توانند برای رفع نیازهای خود در حوزه کتاب به این مرکز مراجعه کنند. جلیلیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برگزاری جشنواره رضوی در سطح استان پرداختند و اشاره کردند: هم‌اکنون منابع این جشنواره شامل منابع چاپی و الکترونیکی در تمام کتابخانه‌های عمومی استان به همراه نحوه شرکت علاقمندان موجود است. همه می‌توانند در این جشنواره که تا پایان تیرماه 97 فرصت دارد، چه در قالب خانوادگی و چه فردی در تمام رده‌های سنی شرکت کنند.
در ادامه هر کدام از اعضای انجمن به بیان نظریات خود پرداختند و در پایان جلسه با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد(ص) خاتمه یافت.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 131
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما