صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران

1397/2/19 چهارشنبه با معرفی 4 عنوان؛ برگزاری «نشست کتاب‌خوان» توسط کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ کتابخانه عمومی شهدای زیرتنگ بیجنوند مجری برگزاری «نشست کتاب‌خوان» مدرسه ای در دبستان شهید مدرس روستای «برآفتاب بی» گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ نهمین «نشست کتاب‌خوان» مدرسه ای همزمان با اجرای طرح امانت کتاب به روستاهای هدف کتاب خوانی، اردیبهشت ماه سال97 با حضور دانش آموزان در دبستان شهید مدرس روستای «برآفتاب بی» شهرستان چرداول برگزار گردید.
این نشست با معرفی 4 کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم به کار خود خاتمه داد.
«آدم کوچک و خواب های بزرگ» نوشته محمدهادی محمدی/ ارائه توسط: کوثر محمدزاده
کتاب «آدم کوچک و خواب های بزرگ» داستان پسر کوچولویی به نام «بهمن» است که در آرزوی زود بزرگ شدن است. برای زود بزرگ شدن هیچ گشاینده جادویی وجود ندارد جز اینکه رفتار برزگ ترها را تقلید کند.
بهمن برای رسیدن به هدفش هر بار بخشی از پوشاک بزرگ ترها را به تن می کند یا چهره خود را مانند آن ها در می آورد و برای خرید از خانه بیرون می رود. اما این کارها نه تنها او را بزرگتر نمی کند بلکه از نگاه بقیه کوچک تر می شود.
سرانجام بهمن این موضوع را متوجه می شود و هنگامی که در جای خود و در پوشاک خود قرار می گیرد به آرامش می رسد و حس شادی خود را پنهان نمی کند.....
این کتاب توسط انتشارات «موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان»برای گروه سنی (ج) منتشر شده است.
«پرنده قرمز» نوشته آستریت لیندگرن/ ارائه توسط: آرزو معصومی
کتاب «پرنده قرمز» داستان دو کودک یتیم است که پس از، از دست دادن پدر و مادرشان به مزرعه ای فرستاده می شوند مزرعه دار ظالم در ازای خوراکی اندک آن ها را به کارهای سخت وا می دارد. «میتو و آنا» امیدوار هستند که با رسیدن زمستان و رفتن به مدرسه روزگار بهتری داشته باشند اما در مدرسه نیز پس از چند روز میتو به خاطر ورجه ورجه کردن چوب می خورد و کودکان بخاطر غذای فقیرانه تحقیرشان می کنند. یک روز در اوج ناامیدی پرنده ای قرمز را می بینند، پرنده قرمز آن ها را به سرزمینی می برد که برخلاف دنیای آن ها پر از شادی و رنگ و روشنایی است و مادری مهربان که از آنها مراقبت می کند و آن ها می توانند تمام روز را بازی کنند.
«پرنده قرمز» داستانی ست درباره ی امید. این کتاب تصویری توسط «زهره قایینی» ترجمه شده و انتشارات «موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان» آن را برای گروه سنی (ج) منتشر کرده است.
«خارپشتی که زمستان را کشف کرد» نوشته آن ورگ کارت رایت/ ارائه توسط: آنیتا قادری
کتاب «خارپشتی که زمستان را کشف کرد» توسط «ناصر ایرانی» ترجمه شده و «دفتر نشر فرهنگ اسلامی» آن را برای کودکان گروه سنی (ب) به چاپ رسانده است.
آخرین روزهای پاییز است و تمام خارپشت ها خود را آماده می کنند که به خواب دراز زمستانی فرو روند، جز کوچکترینشان. کوچکترین خارپشت چیزهایی درباره زمستان شنیده و تصمیم گرفته است رازهای آن را کشف کند. در شب تاریکی از لانه اش دور می شود و وقتی اولین برف می بارد کشف می کند که زمستان هم شگفت انگیز و هم زیباست و هم بیرحم و خطرناک....
«سام پهلوان پهلوانان» نوشته محمدرضا یوسفی/ ارائه شده توسط: سهیل ملکی زاده
«سام» پهلوان سپاه ایران در زمان نوذر بود که با تورانیان در زمان افراسیاب جنگید. با کشته شدن او، سپاه ایران خالی از پهلوان شد. سپاه توران از این فرصت استفاده کرد و به ایران حمله کرد.
در نبرد اول قباد پیر به میدان رفت و کشته شد. در دومین نبرد قارن از سپاه ایران با گرسیوز برادر افراسیاب جنگید؛ اما هیچ کدام بر دیگری پیروز نشد. نبرد بین ایرانیان و تورانیان ادامه داشت تا اینکه خبر به گوش زال فرزند سام می رسد، زال به تورانیان حمله برد و آنها را شکست داد. از آن پس مردم دریافتند که بدون پهلوان نمی شود دشمن را از سرزمین خود دور کرد.
کتاب «سام پهلوان پهلوانان» با تصاویر زیبایش توسط «سعید خزایی» تصویر گری شده و «محمدرضا یوسفی» آن را بازآفرینی کرده است. انتشارات «خانه ادبیات» این کتاب را برای کودکان رده سنی(ب) منتشر کرده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 146
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما