صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/16 يكشنبه به مناسبت نیمه شعبان؛ کتابخانه عمومی باقرالعلوم میزبان «نشست کتاب‌خوان» شد دومین «نشست کتاب‌خوان» کتابخانه ای در سال جاری به مناسبت نیمه شعبان در کتابخانه عمومی باقرالعلوم ملکشاهی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، به مناسبت نیمه شعبان، دومین «نشست کتاب‌خوان» در سال جاری با حضور تعدادی از دانش آموزان در محل این کتابخانه برگزار شد.
این نشست با معرفی 5 کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود خاتمه داد.
«صبح امید» نوشته جواد محدثی/ ارائه توسط: فاطمه معتمدی
این کتاب گامی برای معرفت به حضرت مهدی(عج) است و در آن مقوله‌هایی نظیر: زندگانی حضرت مهدی، علت غیبت ایشان ، زمان ظهور، اوضاع عصر ظهور، یاران او، امکان دیدار با او و… یافت می شود .
در کتاب صبح امید ، پاسخ بسیاری از سؤالها و شبهات درباره حضرت مهدی (عج) با زبانی ساده و شیرین آمده است تا زوایای این عقیده و فکر و باور دینی را روشنتر سازد و جان را در سایه یک ایمان روشن ، آرامش و صفا بخشد. این کتاب با تقویت محبت و معرفت نسبت به امام زمان (عج)و گزارش و تحلیل مسائل تاریخی مهدویت و انتقال مباحث اخلاقی به فراخور موضوع انتظار می تواند هدیه مناسبی برا جوانان ، نوجوانان ، دانش آموزان و خانواده های عاشق امام زمان (عج) باشد.
استاد جواد محدثی، محقق، شاعر و نویسنده در مدرسه حقانی از محضر اساتیدی چون: شهید بهشتی، شهید قدوسی و آیات جنتی، احمدی میانجی، مصباح و… بهره گرفت.
از آثار دیگر این نویسنده می توان به :مجموعه آشنایی با اسوه‌ها ؛ آشنایی با سوره‌ها ؛ آشنایی با علوم قرآن ؛ آفات علم ؛ هزار موضوع، هزار آیه ؛ چشم دل و… اشاره کرد .
«به احترام آفتاب» نوشته سید علی کاشفی خوانساری/ ارائه توسط: کوثر معتمدی
به احترام آفتاب مجموعه شعری است از شاعران مختلف کشور درباره امام زمان(ع) برای گروه سنی نوجوانان.
اشعار شاعرانی چون غلامرضا آبروی‌، علیرضا آقابالایی، قیصر امین‌پور، مصطفی‌ رحماندوست، شکوه‌ قاسم‌نیا، جواد محقق، سیدمحمد سادات‌اخوی، شکوه قاسم نیا، ناصر کشاورز، مهری ماهوتی، جواد محدثی، محمد کاظم مزینانی، سیدمصطفی‌ موسوی‌گرمارودی، عرفان نظر آهاری، سلمان هراتی، سیمین دخت وحیدی و ... ‌ در این کتاب آمده است.
«تماشای آفتاب» نوشته محمدتقی اختیاری/ ارائه توسط: شیما تبار
داستان های این کتاب که با لحنی گیرا و جذاب نوشته شده است، شما را به این فکر فرو می برد که اگر دیداری با حضرت مهدی (علیه السلام) داشته باشید، چگونه با او برخورد می کنید؛ ظالمانه؟ دوستانه؟ متواضعانه؟
در کنار این اندیشه، به جلوه های زیبایی از وقار و رفتارصبورانه ی حضرت پی می برید که علاقه ی شما را و  شرمندگی به آن حضرت را دو چندان می کند. 
محمد تقی اختیاری نویسنده ی این اثر است. انتشارات مدرسه این کتاب را به چاپ رسانده است. قیمت این کتاب 2500 است .
«مهدی موعود(عج)» نوشته سید عبدالحسین دستغیب/ ارائه توسط: میترا تبار
در این کتاب، صحبت از شخصیتی والاست که از اولین و آخرین،منحصر است و دارای ویژگی هایی است که خداوند او را به آن امتیاز داده است؛آن آقایی که علاوه بر جهات ولایت تکوینی و خلافت الهی، دارای سلطنت حق و حکومت مطلق بر کره ی خاک خواهد شد.
«قیام مهدی منتظر ماست» نوشته سیدحسن فیروز آبادی/ ارائه توسط: مرضیه امینی تبار
این کتاب نوشته سردار سرلشگر سید حسن فیروز آبادی است و در ابتدا اقدام به بررسی مطالبی کلی در ارتباط با زندگینامه حضرت از تولد تا غیبت صغری و کبری پرداخته است.
این نویسنده مهدوی در ادامه در بخشی با عنوان«برای عذرتقصیر و عرض فقر» اقدام به انتشار مطالبی در ارتباط با امامان معصوم(ع) کرده است. در ادامه این کتاب در بخشی با عنوان «راهبردهای دولت زمینه ساز در توسعه پایدار طوع و رغبت مهدویم مطالبی ازجمله، زمینه سازی طوع و رغبت، حقیقت طلوع و رغبت، جامعه ایده آل، ملاک جامعه مهدوی، مخاطبان ترغیب، موضوع بندی ترغیب، استدلال پذیری ظهور، هنرمداری و رسانه مندی ترغیب مهدوی، دولت زمینه ساز و ترغیب مهدوی مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین، روی کرد برتر در توسعه و استقرار رغبت در جامعه منتظر، راهکارهای توسعه ترغیب در دولت زمینه ساز، راه کار های اساسی در توسعه جامعه مشتاق و راه کارهای مقوم در نهادینگی ترغیب و مسئولیت پذیری در جامعه منتظر از دیگر بخش هایی است که در این فصل به بررسی آن پرداخته شده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 108
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما