صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران

1397/2/16 يكشنبه به مناسبت روز معلم؛ «نشست نقدکتاب» در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) برگزار گردید. نشست نقد کتاب «فرنگیس» و تقدیر از واسطه‌های فرهنگی کتابخانه و آموزش و پرورش همزمان با روز معلم در کتابخانه امام رضا (ع) برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، علی اصغرآذرپیرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران از برگزاری نشست نقد کتاب «فرنگیس» و تقدیر از واسطه‌های فرهنگی کتابخانه و آموزش و پرورش همزمان با روز معلم در کتابخانه امام رضا (ع) خبر داد.
به مناسبت روز معلم و با هدف تقدیر از فرهنگیان فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی شهرستان مهران نشستی در کتابخانه عمومی امام رضا (ع) شهر مهران برگزار گردید. در این نشست، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت روز معلم و همچنین ولادت با سعادت قائم آل محمد (ص)، به معرفی رمان «فرنگیس» پرداخت. آذرپیرا در این باره گفت: رمان فرنگیس، حکایت آمال و آلام شیرزنی کُرد به نام فرنگیس حیدرپور از جبهه گیلان‌غرب است که توسط مهناز فتاحی روایت شده است. در بخشی از رمان، راوی توانسته است به زیبایی داستان فقر و محرومیت‌ها و آوارگی‌های مردمان جنگ‌زدة غرب کشور را به تصویر بکشد. اوج داستان آنجایی است که فرنگیس همراه پدرش برای تهیه آذوقه از پناهگاه خود که در دل کوه است، خارج می‌شود و در حالی که شب است در راه با سربازان بعثی برخورد می‌کند. او در این درگیری توانسته است با یک تبر یکی از بعثی‌های عراقی را به هلاکت برساند و یکی دیگر از آنها را اسیر کند و تحویل ارتش ایران بدهد.  لحظه به لحظة روایت‌های این رمان برای مردمانی که طعم تلخ آوارگی و در به دری ناشی از جنگ را چشیده باشند، آشناست. از پناه بردن به کوه‌ها تا گرسنگی‌ کشیدن‌ها، رنج‌های پدران و مادران و دفاع جانانة مردمان مناطق جنگ‌زده در برابر بعثی‌ها. در ادامه این نشست، هر کدام از مدعوین به ارائه نظر درباره این رمان پرداختند.
در پایان این نشست از فرهنگیان فعالی که به انحاء مختلفی از جمله ترغیب دانش‌آموزان به عضویت در کتابخانه و همکاری با کتابداران در برگزاری نشست‌های کتابخوان مدرسه‌ای در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی یاریگر کتابخانه بودند، با اهدای لوح سپاسی تقدیر و تشکر به عمل آمد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 192
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما