صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/16 يكشنبه به مناسبت نیمه شعبان؛ برگزاری «نشست کتاب‌خوان» توسط کتابخانه امام جعفرصادق(ع) اولین«نشست کتاب خوان» کتابخانه ای توسط کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) به مناسبت نیمه شعبان درمحل کتابخانه برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ اولین«نشست کتاب خوان» کتابخانه ای توسط کتابخانه عمومی امام جعفرصادق(ع) به مناسبت نیمه شعبان درمحل کتابخانه برگزارگردید.
این نشست با معرفی 4کتاب که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم، به کارخودپایان داد.
«امام مهدی (عج) و نمادهای قرآنی» نوشته حسن دهشیری و رحمت جعفری
ارائه توسط: محمدامین برگی
خلاصه کتاب: در کتاب حاضر نخست با استناد به آیات، روایات و تاریخ حضرت مهدی (عج) معرفی می‌شود؛ هم‌چنین دوران ولادت و عصر امامت او و عصر غیبت بیان می‌گردد. مطالب بعدی درباره‌ی این موضوعات است: چگونگی انتظار و ویژگی‌های منتظران واقعی، عصر ظهور و رخدادهای آن زمان، چگونگی انتقام از ستمگران، ویژگی یاران آن حضرت، تاسیس حکومت جهانی و نظایر آن.
«سیر زمان تا صاحب الزمان علیه السلام» نوشته بلال نعیم/ ارائه توسط: محمدرضا باقری
این کتاب ترجمه‌ی کتاب «مسیره الزمان الی صاحب الزمان علیه السلام» است.اثری که دکتر بلال نعیم آن را به غایت روان و منظم و شیوا نوشته است و عموم مباحث مانند سلسله‌ای به هم مرتبطند و با سر فصل‌های فراوان، بدون این که باعث ملال خاطر خواننده شود، او را به سر منزل مقصود می‌رساند. شاید بتوان گفت که در میان آثار مهدوی نویسندگان فارسی زبان کمتر به آثاری چون «سیر زمان تا صاحب الزمان علیه السلام» برمی‌خوریم که در آن نویسنده پنجره‌ای نو، فرهنگی و روشنگر را بر خواننده گشوده باشد. این گونه آثار به خوانندگان و به ویژه جوانان قدرت اندیشه می‌دهد و مجال گذار از این فراز و نشیب‌ها و تحلیل جریانات جاری و روز را فراهم می‌آورد. در این کتاب نویسنده تلاش کرده تا از نقطه عطف مهم جدایی دو برادر؛ یعنی هابیل و قابیل سخن خود را آغاز کند و با بررسی سیر زمان کندوکاو در سنّت‌ها، ضمن بر شمردن سایر نقاط عطف‌ها به ضرورت جریان مقدس ظهور و قیام حضرت الزمان علیه السلام می‌رسد.
«انتظار، بایدها و نبایدها» نوشته: ابراهیم شفیعی سروستانی/ ارائه توسط: رضا محمدی
کتاب حاضر با هدف پاسخگویی به پرسش ها و ابهام های موجود در زمینه ی فرهنگ انتظار از یک سو و تبیین بایسته های ترویج و تبلیغ این فرهنگ از سوی دیگر فراهم آمده است و از این رو در فصل اول آن مباحث مختلف با فرهنگ انتظار، همچون مفهوم، ضرورت و فضیلت انتظار، وظایف منتظران و نقش سازنده ی آن به تفصیل موردبررسی قرارگرفته است و در فصل دوم آن نیز مهم ترن باید ها و نباید هایی که شایسته است مراکز، مؤسسات و نهادهای فرهنگی، تبلیغی، تحقیقی و ... در زمینۀ ترویج و تبلیغ فرهنگ و باور مهدوی مورد توجه قرار دهند، بررسی شده است.
«بشارت به منجی موعود» نوشته علی سرائی/ ارائه توسط: محمدامین ولی زاده
_معرفی کتاب ، " بشارت به منجی موعود " به قلم علی سرایی نوشته شده. این کتاب می شه دایرة المعارف خلاصه ای دونست در باره موعود آخر الزمان در ادیان آسمانی که از چند فصل تشکیل شده و در هر بخش به موضوعی خاص درباره ی آخرین نجات دهنده تاریخ، پرداخته.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 128
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما