صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/15 شنبه به مناسبت نیمه شعبان؛ در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی صورت گرفت «نشست جمع خوانی» از کتاب «ماه خورشید کلاه» به مناسبت نیمه شعبان در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، معصومه رشیدی، مسئول کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی شهر ایلام، از برگزاری «نشست جمع خوانی» از کتاب «ماه خورشید کلاه» نوشته جعفر ابراهیمی به مناسبت نیمه شعبان در محل این کتابخانه خبر داد.
رشیدی در توضیح و معرفی این کتاب گفت: در این کتاب آمده است که پس از ازدواج ملیکه با ابومحمد، پسر امام هادی(ع)، حضرت مهدی(عج) در روز جمعه 15 شعبان سال 255 ق به دنیا آمد. پس از شهادت ابومحمد آن حضرت از نظرها غایب شد و تا سال 329 هـ.ق دوران غیبت صغرا را گذراند. سپس غیبت کبری آغاز شد که تا به امروز نیز ادامه دارد. در غیبت صغرا، چهار مرد بزرگ با آن حضرت ارتباط داشتند که به آنها سفیران حضرت گفته می‌شد. در این کتاب شرح زندگی حضرت مهدی (عج)، از سرگذشت مادرش ملیکه، و مسلمان شدن وی، و رفتنش به بازار برده‌فروشان و ازدواج با ابومحمد تا شهادت امام هادی(ع)، تولد حضرت مهدی(عج)، شهادت پدرش و غیبت صغری و کبری، در قالب داستان بیان می‌شود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 108
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما