صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/15 شنبه به مناسبت روز معلم؛ توسط کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی صورت گرفت «نشست جمع خوانی» از کتاب «انسان شناسی در قرآن» در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی شهر ایلام به مناسبت روز معلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ با تلاش معصومه رشیدی مسئول کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی شهر ایلامبه مناسبت روز معلم کتاب «انسان شناسی در قرآن» در دبیرستان دخترانه ام ابیهاء جمع خوانی شد.
رشیدی گفت: این کتاب که از جمله کتابهای طرح کتابخوان اردیبهشت ماه است درباره خداشناسى، جهان‌شناسى و انسان‌شناسى قرآن در یک جمع علاقه‌مند به معارف اسلامى (در زمستان سال1350 و بهار 13511 هجری شمسی) است که چون بخش اعظم آن درباره انسان‌شناسى است، «انسان‌شناسى قرآن» نام گرفت. گرچه برخى مطالب مشترک با سایر آثار استاد در این کتاب دیده مى‌شود، لکن اولاً مطالب نو و بدیع خصوصاً در حوزه عرفان و اخلاق در آن بسیار است و ثانیاً سبک بیان و مثال‌هاى مذکور در کتاب، تازه و جدید است.
وی گفت: زیبایی‌هاى انسان در قرآن، محرک‌هاى معنوى انسان در قرآن، خودیابى با ذکر خدا، فلسفه زهد مهمترین عناوین مباحث این کتاب هستند و دخل و تصرف تنظیم‌کننده نیز در حد مرتب‌شدن جملات بوده و همچون تنظیم سایر آثار منتشرة پس از شهادت آن حکیم عالیقدر بدون هرگونه حذف و اضافه‌ای بوده است.
مسئول کتابخانه غلامرضا خان ارکوازی افزود: گرچه برخی مطالب مشترک با سایر آثار استاد در کتاب انسان‌شناسی قرآن دیده می‌شود، لکن اولا مطالب نو و بدیع خصوصا در حوزه عرفان و اخلاق نیز بسیار است و ثانیا سبک بیان و مثالهای مذکور در کتاب، تازه و جدید است. لذا بهره کافی علمی و معنوی نصیب خواننده این اثر خواهد شد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 103
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما