صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود كاربران
1397/2/15 شنبه به مناسبت نیمه شعبان؛ برگزاری «نشست کتاب‌خوان» در کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی شهر ایلام میزبان برگزاری اولین «نشست کتاب‌خوان» سال جاری به مناسبت ولادت با سعادت امام زمان(عج) گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، اولین نشست کتابخوان کتابخانه عمومی غلامرضاخان ارکوازی در سال جاری با حضور جمعی از بانوان اعضای فعال کتابخانه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و به مناسبت ولادت با سعادت امام زمان(عج) در محل کتابخانه برگزار شد.
در این نشست 7نفر از اعضای کتابخانه به معرفی کتاب در موضوعات مختلف پرداختند.
طریقت عشق نوشته واتسل نایجل/ارائه دهنده:کلثوم یوسفی
شعرهای کتاب «هم روزنامه هم کلوچه» را مریم هاشم‌پور سروده است. کتابی جذاب با شعرهایی دلنشین و تصاویری که حاصل تلاش های مریم حسن نژاد است. این کتاب دربرگیرنده ۱۵ شعر ساده و کودکانه مانند چاله‌های آب، لنگه کفش نی‌نی، برف و بچه سوسک، کوکوی بابا، سه تا لیوان سه تا بشقاب، خروس خاله خانم، باد تند، ترانه ابرها و مادر است. کتاب «هم روزنامه هم کلوچه» از سری کتاب های شکوفه است که انتشارات امیرکبیر آنرا در قالب ۲۸ صفحه مصور رنگی منتشر کرده است.
آن یتیم نظر کرده نوشته محمدرضا سرشار/ارائه دهنده: فاطمه نصاری
کتاب «آن یتیم نظر کرده» حاصل تلاش‌ها و مطالعه و تحقیق محمدرضا سرشار در متون معتبر تاریخی مرتبط با زندگی و سیره پیامبر ‌اسلام(ص) است که در قالب داستانی و به لحنی شاعرانه به رشته تحریر درآمده است. این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری نظیر اثر برگزیده دومین جشنواره قصه‌های قرآنی، پیامبران و ائمه» شده است. بهره‌گیری قصه‌گوی قصه ظهر جمعه از تخیل در پرداخت احوال روانی شخصیت‌های فرعی و توصیف مکان‌ها و اشیاء نیز به وضوح در این کتاب مشهود است. 
جاذبه و دافعه علی (ع)،نوشته مرتضی مطهری/ارائه دهنده: سارا نقدی
کتاب «جاذبه و دافعه علی علیه السلام» نخستین بار در زمان حیات استاد مطهری، سال۱۳۴۹ منتشر شده است. این اثر حکایتگر توانمندی استاد مطهری در امر تبلیغ به ویژه از حیث موضوع‌شناسی و نحوه معرفی ویژگی‌های امیرالمؤمنین(ع) است و از این منظر کتاب «جاذبه و دافعه علی علیه السلام» می‌تواند به مثابه الگویی در امر تبلیغ مورد توجه قرار گیرد.
 نیلوفر نیایش،نوشته حسین سیدی/ارائه دهنده: شبنم شاهی
جلد ششم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم (علیهم السلام)» مربوط به کتاب ارزشمند "نیلوفر نیایش" است.این سیره کاربردی که بیش از ۵۰ موضوع مثل سیمای ظاهری، سیمای باطنی، سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و سیاسی، حماسه عاشورا، خطبه‌های انقلابی حضرت (علیه السلام)، اهمیت صحیفه سجادیه، ارتباط با خدا، دیگران و طبیعت، حقوق مخالفان و حیوانات و... را شامل می‌شود، برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان نوشته شده است. نویسنده برای نگارش این کتاب بیش از پانصد منبع دیده و از ۲۲۹ تای آنها بهره گرفته شده است. کتاب نیلوفر نیایش در قطع و طرحی زیبا و جذاب و در  ۵۱۶ صفحه توسط نشر معارف به چاپ رسیده است.
امام مهدی (عج)،نوشته حسین فتاحی/ارئه دهنده: گلاره امیدعلی فرد
داستان زندگی امام زمان (عج) از مجموعه چهارده قصه چهارده معصوم (ع) ویژگی این داستان ها زبان ساده ای است که در آنها به کار رفته و به
دلیل همین سادگی بیان است که همه آنها برای کودکان دبستان ... 
زبور نور/نوشته محمدرضا رمزی اوحدی/ارائه دهنده: ثنا شاهی
در کتاب «زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)» به جایگاه امام عصر(عج) پیش از تولد و نیز پیش از بعثت پیامبراسلام(ص) پرداخته‌ شده و نویسنده به مقوله امام عصر(عج) پیش از خلقت آدم و علل نوری خلقت ایشان بر اساس روایات موجود توجه کرده‌است. نخستین چاپ کتاب «زبور نور؛ هزار و یک نکته از زندگانی حضرت مهدی(عج)» با شمارگان سه هزار نسخه در 528 صفحه و با قیمت 170 هزار ریال از سوی انتشارات سعید منتشر شده است.
آشتی با امام زمان (عج) نوشته محمد شجاعی/ ارائه دهنده: مریم بساطی
شاید همه یا اکثر کسانی که نام این کتاب را می‌خوانند یا می‌شنوند، در ابتدا این سؤال به ذهنشان خطور کند که آیا مگر ما با امام زمان علیه السلام ، با این شخصیت برجسته الهی و آسمانی قهر هستیم که حالا چیزی به نام آشتی مطرح باشد؟
آن چه این کتاب در صدد بیان آن است، این است که ما می‌توانیم با امام زمان علیه السلام قهر باشیم، ولی در عین حال اهل عبادت، عزاداری، عمل صالح و خیر نیز باشیم و کارهایمان هیچ ربطی به حضرت نداشته باشد و اگر داشته باشد، بسیار کم و ناچیز و غیر مؤثر باشد.
در پایان از نفرات شرکت کننده با اهداء لوح تقدیر بعمل آمد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 114
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما